podagradieta | e-blogi.pl
_blog podagradieta
Podagra - dieta 2012-08-28

Dna moczanowa jest chorobą metaboliczną, dlatego też jednym z najłatwiejszych sposobów unikania ataków dny jest stosowanie odpowiedniej diety.
Przede wszystkim należy wykluczyć rzeczy w skład których wchodzi dużo puryn (puryny przekształcają się w kwas moczowy). Z jadłospisu należy usunąć pieczarki, mięso czerwone i fasolę.
Dla większośći ludzi będzie to smutna wiadomość ale w chorując podagrę z diety należy usunąć alkohol, który potęguje skutki choroby. Z jadłospisu trzeba też się pozbyć ostrych przypraw. Zaleca się spożywać 4-5 niewielkich posiłków zamiast 3 większych, co sprawi, że organizmowi łatwiej usunąć dostarczone do organizmu puryny.
O ile zalecana dieta sama w sobie może nie przypaść wielu ludziom, to jej stosowanie powinno zapobiec kolejnym napadom dny moczanowej, dzięki czemu nie będzie potrzeby faszerować się lekami. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, żeby dostarczać do organizmu wszelkie wymagane witaminy i mikroelementy.
Zaleca się, aby udać się do specjalisty dietetyka który dobierze optymalną dietę uwzględniając nasze warunki fizyczne oraz ewentualnie inne choroby, dzięki czemu będziemy mieć całkowitą pewność, że w dieta nie pomija żadnych potrzebnych składników.
Więcej danych o diecie w dnie moczanowej - największy serwis o diecie dla dny moczanowej.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]